mango na stole
mango na stole

Mango, ananasy

Mango w kuchni – do sałatek, do domowych lodów, deserów, a nawet jako dodatek do mięs. Pyszny, słodki i kremowy owoc – ale zaraz… żeby taki mógł być, musi pochodzić ze sprawdzonego źródła. Chcesz mieć pewność, że tak jest? Poznaj nasz asortyment.

Mango, ananasy w Szczerym Polu

Mango

Mango
Mango

Świeże owoce mango zawierają wiele składników odżywczych, z których najwięcej jest witaminy C i kwasu foliowego, odpowiednio 44% i 11% dziennej zalecanej dawki.

Cena:

12,90 zł/szt.

szt.

Ananas mały

Ananas mały
Ananas mały

Soczyste i aromatyczne owoce nadają się do spożycia zarówno w stanie surowym jak i po przetworzeniu (soki, dżemy, kompoty).

Cena:

14,40 zł/szt.

szt.

Ananas duży

Ananas duży
Ananas duży

Duże soczyste i aromatyczne owoce nadają się do spożycia zarówno w stanie surowym jak i po przetworzeniu (soki, dżemy, kompoty).

Cena:

23,90 zł/szt.

szt.

Dobre bo lokalne

Zamawiaj najlepsze warzywa i owoce od zaufanych dostawców z najbliższej okolicy.

Gwarancja świeżości

Niektóre warzywa potrzebują mniej niż 24h na podróż z pola do kuchni.

Darmowa dostawa

Możesz na nas liczyć, Twoje zakupy wniesiemy pod same drzwi. Za darmo.

Wszystkie owoce ze Szczerego Pola (a jak nietrudno się domyślić, mango nie jest tutaj wyjątkiem) muszą spełniać podstawowe kryteria jędrności, świeżości i konsystencji miąższu. Nie zależy nam na „promocyjnych ofertach” czy zamówieniach realizowanych w tonach. Interesuje nas tylko jedno: czy dane mango rzeczywiście nadaje się do sprzedaży. Gdy mamy pewność – pojawia się w sklepie.

Złóż zamówienie – gwarantujemy, że przekonasz się, jak smakuje mango dobrej jakości – miękkie, słodkie i bez mydlanego posmaku!

Jak rozpoznać dobre mango?

Być może Cię zaskoczymy, ale nie przedstawimy tutaj opisu „idealnych” parametrów mango. Ich właściwości zmieniają się z upływem czasu – kolor skórki, zawartość soku, struktura miąższu i intensywność aromatu zależą od wielu zmiennych: momentu zbioru, długości transportu, temperatury otoczenia i tego, jak będziesz je przechowywać już po otrzymaniu swojego zamówienia.

Każda partia może wyglądać nieco inaczej, dlatego nie obiecujemy idealnej powtarzalności. Nie uznajemy tego za wadę – traktujemy to raczej jako dowód uczciwości wobec naszych klientów.

Czy wiesz, że w pewnym stopniu możesz wpływać na dojrzewanie mango?
Mango dojrzewa już po zbiorze. Jeśli chcesz, by stało się bardziej miękkie, kremowe i słodsze, wystarczy, że położysz je obok jabłek lub bananów. Te owoce wydzielają etylen – związek, który naturalnie przyspiesza dojrzewanie.

Wartość odżywcza mango – źródło karotenoidów i witamin

Mango należy do owoców o średniej wartości energetycznej. W 100 gramach świeżego miąższu znajduje się ok. 60-65 kcal. Z podstawowych makroskładników w jego składzie znajdziemy głównie cukry proste (fruktozę i glukozę), których dokładna zawartość i proporcje zależą od stopnia dojrzałości owocu (im starsze i miększe, tym bardziej słodkie). Ilość tłuszczu i białka w praktyce może być pomijana – mango dostarcza ich mniej niż 0,5 g na 100 g produktu.

Podstawowe makro to nie wszystko. W kontekście owoców zwraca się znacznie większą uwagę na zawartość witamin, składników mineralnych i antyoksydantów. Mango dostarcza spore ilości witaminy C i naprawdę solidną porcję beta-karotenu (związku, który organizm przekształca w witaminę A) – to właśnie on odpowiada za intensywnie żółtą lub pomarańczową barwę dojrzałego miąższu.

Mango w kuchni – zamów owoce ze Szczerego Pola i zacznij gotowanie

Miąższ mango ma strukturę jednolitą, lekko włóknistą i dobrze trzymającą formę przy krojeniu. W zależności od stopnia dojrzałości owoc można kroić w kostkę, blendować na mus, a przy naprawdę dojrzałych okazach bez trudu rozsmarować jak pastę. Najlepiej sprawdza się w prostych daniach: jako składnik owocowych sałatek, dodatek do jogurtu, owsianki czy naleśników.

W wersji wytrawnej dobrze komponuje się z limonką, chili i imbirem. W kuchni azjatyckiej mango bywa podstawą do sosów oraz dodatkiem do dań typu curry. Świetnie komponuje się z mięsem drobiowym, rybami oraz tofu.

Owoc dobrze znosi przechowywanie w temperaturze pokojowej do momentu pełnej dojrzałości. Po osiągnięciu optymalnej miękkości warto przenieść go do lodówki – nie tyle dla przedłużenia trwałości, ile dla zachowania odpowiedniej konsystencji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl